Temizliği zor alanlar için 10 parlak fikir

Ulaşılması zor alanların kirden ve tozdan uzak tutulması için yapılan temizlik çabaları sonu gelmez bir savaştan farksızdır. Fakat Pembeport sakinleri olarak yenilgiyi kabul etmiyoruz. Evinizi temiz tutmanıza yardımcı olacak etkili ipuçlarını ve püf noktalarını sıralıyoruz.

 

1. Güneşlik ve Stor Perde Temizliği

stor-perde-temizligi
© Good Housekeeping

Bunun en basit yöntemi, bir maşayı nemli bezlerle sarmaktır. Bezleri elastik bantlarla sabitleyebilirsiniz. Profesyonel ev temizliği yapan kişilerde bu püf noktayı kullanırlar.

2. Pencere ve kapı çerçevelerinin temizliği

pencere ve kapi cerceve temizligi

© Pinterest

Tuvalet kağıtları bittiğinde içindeki kartonu sakın atmayın. Kapı ve pencere temizliği için kullanabilirsiniz.Elektrik süpürgesinin ucuna yerleştireceğiniz karton rahatlıkla şekil alacağı için köşe bucak her yeri temizleyebilirsiniz.

3. Arabada zor ulaşılan yerlerin temizliği

arabada zor ulaşılan yerlerin temizliği
© Good Housekeeping

Kulak temizleyicileri kullanarak araçların içini temizlerken daha detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Normal bezle temizliği zor olan en dar yerlere bile rahatlıkla ulaşılabilir.

4. Klavye temizliği

klavye nasıl temizlenir?

© Good Housekeeping

Yapışkan not kağıtlarını kullanarak klavyenizdeki toz ve kırıntıları temizleyebilirsiniz. Bunun için yapışkan not kağıdını alın ve yapışkan kısımları dışta kalacak şekilde katlayın.

5. Yorgan ve yataklardaki tozlardan kurtulma yöntemi

Yorgan ve yataklardaki tozlardan kurtulma yöntemi

© Realsimple

Bu işlem için karbonat kullanacağız. Yatağınızın yada yorganınızın üstüne ince bir tabaka halinde karbonatı serpin ve 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra elektrik süpürgesi ile vakuma başlayın.

Bir Yorum Yazın